Narrin ryhmät

Kaudella 2018-2019 Narrin näyttämöllä toimii 19 vakituista teatteriryhmää 10-26-vuotiaille nuorille.
Näistä kolmetoista toimii Narrin näyttämöllä Toimintakeskus Hapessa ja kuusi ryhmää Helsingissä muilla nuorisotaloilla. Ryhmiin ilmoittaudutaan syksyllä ja toimintaan sitoudutaan vuodeksi.
Seuraava ilmoittautuminen ryhmiin on elokuussa 2018. Ilmoittautumisohjeet löytyy osoitteesta: http://narri.munstadi.fi/narrin-ryhmat/nain-voit-hakea-mukaan/ 

Narrin kausi kestää syyskuusta toukokuun loppuun, joululomaa vietämme tänä vuonna 17.12.2018 – 6.1.2019. Syysloman ja hiihtoloman mahdollisista harjoituksista sovitaan ryhmäkohtaisesti ryhmän ohjaajan kanssa.

NARRIN TEATTERIRYHMÄT KAUDELLA 2018-2019

Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31

MAANANTAI

16.00–17.30 Valokeilat, 15-18-vuotiaat/Ohjaaja:Kristiina Haapasalo   
17.30–19.30 Maailmanpyörä, 17–25-vuotiaat / Ohjaaja: Kristiina Haapasalo
19.30–22.00 Kronk!, 17–20-vuotiaat/Ohjaaja: Sanna Väisänen

TIISTAI 

15:00-16:30 Uusi ryhmä, 10-11-vuotiaat  
17.00-19.00 Stagekärpäset, 17-19-vuotiaat/ Ohjaaja: Nora Schüller
19.00-21.00 Sydänläppä, 20-26-vuotiaat/ Ohjaaja: Samuli Mäkisalo

KESKIVIIKKO

16.00–17.30 Jounit 12-14-vuotiaat/ Ohjaaja: Nora Schüller
17.30–19.30 KMV 14–16-vuotiaat  / Ohjaaja: Laura Mboup

TORSTAI

16.30–18.00 Sankarit, 16-29-vuotiaat (Kehitysvammaisten ryhmä) Ohjaaja: Laura Mboup
18.00–20:00 Varjokuva, 16–19-vuotiaat / Ohjaaja: Samuli Mäkisalo
20.00-22.00 Mutkattomat käänteet    20-25-vuotiaat/ Ohjaaja: Nora Schüller

PERJANTAI

15.30–17.30 Banaani X 11–13-vuotiaat / Ohjaaja: Vilma Salmi
17.30–19.30 Räjähdysvaara 16–18-vuotiaatOhjaaja: Kristiina Haapasalo

 

NARRIN TEATTERIRYHMÄT MUILLA NUORISOTALOILLA

MAANANTAI

Klo 18:00-20:00 Muumikultti
13–16 vuotiaat/ohjaaja: Heini Vahtera
(Maunulatalo, Metsäpurontie 4)

Klo 17.00-19.00 Joukkolaukka   
16–19-vuotiaat / Ohjaaja: Taru Kasandra
(Harjun nuorisotalo, Aleksis Kiven katu 1-3)

 

TIISTAI

17:00-19:00 Palohälytys 
13-16-vuotiaat / Ohjaaja: Heini Vahtera
(Harjun nuorisotalo, Aleksis Kiven katu 1-3)

 

KESKIVIIKKO

17.00–19.00 vanukas
13–15-vuotiaat / Ohjaaja: Vilma Salmi
(Pikku Huopalahden nuorisotalo, Hilda Flodinin kuja 6)

                          
TORSTAI

16.00-17:30 Torpparinmäen teatteriryhmä 
14-16-vuotiaat / Ohjaaja: Vilma Salmi
(Torpparinmäen nuorisotalo, Ylä-Fallin tie 54)

17:00-19.00 Valkosuklaa-apinoiden vallankumous
14-16-vuotiaat / Ohjaaja: Petri Ihonen
(Harjun nuorisotalo, Aleksis Kiven katu 1-3)